درباره نشریه

دربارۀ سفالینه

مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره با مجوزِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فراهم نمودن بسترهای مناسب توسعه و ارتقاء کیفی پژوهش و نشر دستاوردها، تحقیقات و تجارب علمی و فرهنگی پژوهشگران از سراسر کشور در حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی اقدام به انتشار نشریه «سفالینه» زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نموده است. این نشریه از تاریخ  1390/03/23با شماره ثبت 21677 به صورت دوفصلنامه علمی تخصصی و با چاپ مقالات اساتید و دانشجویان هنری در سطح تحصیلات تکمیلی، منتشر می‌شود. هدف نشریه سفالینه انتشار نتایج تحقیقات و پژوهش‌های علمی و فرهنگی در حوزۀ هنرهای سنتی و صنایع دستی است و از انتشار دستاوردهای علمی ارزشمند استادان و پژوهشگران این حوزه استقبال می‌کند. امید است فعالیت‌های نشریه سفالینه گامی در جهت رشد و تعالی دانش باشد.

همچنین نشریه سفالینه در راستای احترام به منابع طبیعی و تلاش در جهت حفظ آن از سال 1401 صرفاً به صورت نسخه الکترونیک منتشر می‌شود و برای تسهیل استفادۀ دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان و ارتباط گسترده با جهان و متخصصان بین المللی، نشریه سفالینه امکان دسترسی آزاد و رایگان به تمامی مقالات را در سایت اینترنتی مجله فراهم کرده است.

این نشریه خود را در برابر قوانین اخلاق در نشر بین‌الملل (cope) متعهد می‌داند و از آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌نماید.

 

شناسنامه نشریه

عنوان

سفالینه

ISO Abbreviation

 

ISSN (شاپا چاپی)

2476-3411

E-ISSN (شاپا الکترونیک)

2716-9987

وب سایت

www.syssofalinehjournal.ir

ایمیل

negarehcenter@gmail.com

زبان

فارسی- انگلیسی

اولین شماره

بهار و تابستان 1393

تناوب چاپ

دو فصلنامه

وضعیت نشریه

فعال

نحوۀ داوری

داوری همتا نادیده دو جانبه (Double Blind Peer Review)

دسترسی به اصل مقالات

آزاد

فرمت دانلود فایل اصل مقالات

PDF, HTML

نوع لایسنس نشریه

 

سامانه مشابهت‌یابی مقالات

همیاب، iThenticate

هزینه بررسی و انتشار مقاله

دارد

نوع شناسنامه مقالات

DOI . DOR 

ناشر

مرکز تحقیقات هنر اسلامی نگاره

مدیر مسئول و سردبیر

دکتر مهناز شایسته‌فر

دبیران تخصصی

دکتر محمد خزائی، دکتر آدل آداموا، ساندرا اوب، دکتر شیلا بلر، دکتر جاناتان بلوم

 پروانه انتشار نشریه سفالینه