راهنمای نویسندگان

 نویسندگان محترمی که قصد ارسال مقاله به نشریه سفالینه را دارند موارد زیر را با دقت مطالعه فرمایید:

1- قبل از ارسال مقاله راهنمای نویسندگان را مطالعه کنید و مقاله خود را در چارچوب خواسته شده تنظیم نمایید. برای دریافت فایل راهنما اینجا کلیک کنید

2- نشریه صرفا مقالاتی را بررسی خواهد کرد که از طریق سامانه ارسال شوند بنابراین برای ارسال مقاله لازم است در سامانه نشریه ثبت نام کنید.

3- نویسنده / نویسندگان گرامی توجه داشته باشند با توجه به الزامی شدن انتشار کد (ORCID ) برای نشریات از طرف وزارتخانه خواهشمند است در قسمت ارسال  مقاله- قسمت نگارندگان،  فیلد کد(ORCID )  را برای تمام نویسندگان تکمیل نمایید.

 دریافت فایل راهنمای اخذ کد ارکید

ادرس سایت ثبت نام کد ارکید:   https://orcid.org/register

4- جهت دریافت فرم تالیف و افشای تعارض منافع اینجا کلیک کنید.

5- 60 تا 70 درصد منابع در مقاله، باید از انتشارات و مجلات تحت پوشش اسکوپوس (Scopus)؛ بزرگ‌ترین پایگاه دادۀ چکیده و استنادی از انتشارات الزویر انتخاب شده باشد. برای دسترسی به حیطه موضوعی لیست نشریات به لینک زیر مراجعه شود و در قسمت Enter subject area، حوزه پژوهشی را انتخاب کنید:

https://www.scopus.com/sources.uri

 

6- قابل ذکر است، مقالات فارسی ارسالی، توسط سامانه مشابهت‌یاب بهین یاب، جهت تعیین میزان مشابهت‌های موجود میان مقاله فرستاده‌شده به نشریه و اسناد علمی منتشر‌شده، بررسی می‌گردد. مقالات لاتین نیز توسط سامانه مشابهت یاب iThenticate مورد بررسی قرار میگیرد.

7- فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات هنر اسلامی مقاله‌های تحقیقاتی را طبق ضوابط ذیل می‌پذیرد:

- دفتر مجله آماده پذیرش الکترونیکی مقالات از طریق سامانه به نشانی http://www.syssofalinehjournal.ir می‌باشد.

- مقاله‌ها باید حاصل کار پژوهشی نویسنده یا نویسندگان (Research Articles) باشند.

- نشریه از پذیرش ترجمه، گزارش، یادداشت و مقاله‌های مروری (Review Articles) معذور است.

- مقاله‌های ارسالی نباید قبلا در نشریه دیگری چاپ شده باشند یا همزمان برای مجلة دیگری ارسال شده باشند.

- مقاله‌ها باید به زبان فارسی و با رعایت اصول درست نویسی و آیین نگارش این زبان باشند و نویسندگان می بایست قبل از ارسال مقاله به مجله، نسبت به رفع ایرادات تایپی و غلط املایی، اهتمام ورزند. نویسندگان ملزم به رعایت آیین نگارشی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و اصول دستوری جدانویسی هستند.

ادرس سایت فرهنگستان زبان و ادب فارسی:    https://apll.ir

  - مسؤولیت مطالب مطرح شده در مقاله‌ها برعهده نویسنده یا نویسندگان است.

- مجله در قبول، رد یا اصلاح مقاله‌ها آزاد است.

- مقاله‌ها پس از تایید داوران و تصویب هیأت تحریریه چاپ می‌شوند.

- منابع مورد استفاده مقاله تا حد امکان مربوط به 10 سال اخیر باشد و از منابع بسیار قدیمی در صورت وجود منابع جدید جدا پرهیز گردد.

-با توجه به موضوع مقاله؛ به یک یا دو مورد از مقالات فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات هنر اسلامی استناد گردد.

- مقاله‌ها حداکثر 6000 کلمه باشد.

- مقاله‌ها باید در محیط Word در قطع A4 در سامانه مجله بارگذاری شود. (فرمت doc. یا .docx)

- نویسندگان می بایست نسبت به کنترل منابع داخل متن و منابع پایانی دقت و بازبینی لازم را داشته باشند و منابع داخل متن و منابع پایانی از نظر شمارش تعداد استنادات برابر باشد و منبعی که در متن به آن استناد نشده است در منابع پایانی نباشد و همچنین منابعی که در متن استناد شده است؛ در قسمت منابع پایانی هم آورده شود.

هزینه های مولف:

به صفحه هزینه های انتشار مقاله رجوع شود. 

 

جهت دریافت فایل راهنمای عمومی شیوه ثبت نام و بارگذاری مقالات اینجا کلیک کنید.

 

نکات مهم

  • نشریه تنها نسخه الکترونیکی پذیرش را به ایمیل نویسندگان مقاله ارسال کرده و چاپ نسخه کاغذی یا ارائه ی آن به دانشگاه ها، موسسسات و پژوهشکده ها بر عهده نویسنده می باشد.
  • در این سامانه هرگونه پرداخت تنها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانکی میسر بوده و امکان واریز وجه از طریق فیش بانکی یا فرآیند کارت به کارت مقدور نمی باشد.
  • تمام منابع در فایل چکیده تفصیلی انگلیسی باید در فرمت رفرنس دهی مجله به زبان انگلیسی ذکر شوند و منابع فارسی در همان فرمت به انگلیسی ترجمه و در انتها، داخل گیومه in Persian نوشته شود. (طبق مثال زیر)

Akbari, Fatemeh (2013) "The Ritual Origin of the Story of Jesus Needle with a Comparative Approach to Egyptian Mythology and Kish Mehr", Mashhad: Ferdowsi University Publishing Institute, Shahnameh Conference and Ritual Research, pp. 71-102 [in Persian].

  • توجه شود در فرمت مقالات فارسی بخش تقدیر و تشکر و در فرمت مقالات خارجی بخش ACKNOWLEDGEMENTS بعد از نتیجه گیری و قبل از فوت نت یا منابع قرار می گیرد.